Pro Cyklistika - Jízda na kole
Závody

Anonim
obraz

Belgický jezdec Greg Van Avermaet vyhrál sprintu, aby zde v neděli prohlásil cyklistickou klasiku Paris-Tours. Jezdec BMC omotal italského Marka Marcata z Vacansoleilu ve dvoumístné pomlčce k řadě. (James Startt)

TOURS, Francie, 9. října 2011 (AFP) - Belgický jezdec Greg Van Avermaet vyhrál sprintu, aby zde v neděli prohlásil cyklistickou klasiku Paris-Tours. Jezdec BMC obešel italského Marka Marcata z Vacansoleilu ve dvoumístném vedení na trati, s dánským Kasperem Klostergaardem-Larsenem ze Saxo Bank dojel třetí krátce poté v závodě 230, 5 km.

Oblíbení před závodem, včetně nedávno britského mistra světa Marka Cavendishe a belgického Philippe Gilberta, vítěze zde v roce 2008 a 2009, prohráli poté, co se dostali do boxu v zadní části pelotonu.

26letý Van Avermaet, který vyhrál etapu Tour 2008 ve Španělsku, se stane 40. Belgičanem, který vyhraje závod, který sahá zpět 105 let.

„Závodní nervy se od začátku třásly. Tým běžel hladce, takže jsme se rozhodli něco po krmení zkusit, “ řekl Van Avermaet. „Všichni opravdu tvrdě pracovali pro (Alessandro) Ballana, pro (Taylor) Phinney a pro mě. Byli jsme jediný tým, který chtěl závod ovládat.

Peloton Paříž-Tours letí městem Amboise v údolí Loiry. (James Startt)

"V této sezoně jsem se blížil k vítězství v několika klasikách, ale je tu jen jedno místo, které se počítá a to je první. Vyhrát klasiku, jako je toto, je velmi zvláštní a velký krok vpřed pro mou kariéru. To mi dá velký podpora důvěry pro příští sezónu. “

„Jsem opravdu dobrý v sprintu po dlouhém tvrdém závodě, a tak je to (Marcato), ale nakonec jsem byl silnější, “ řekl Van Avermaet. "Byl jsem šťastný, že nakonec nakonec pracoval velmi dobře. Rozhodli jsme se jít do cíle a pak zjistit, kdo byl nejrychlejší ve sprintu."

Van Avermaet dodal: „Je to skvělý rok pro Belgičany a musíme z něj vytěžit maximum. Za Philippe (Gilbert) máme dobré jezdce.“ S Gilbertem, který zametl letošní tři klasiky Ardennes a Thor Hushovd se rozhodl posílit svůj tým v roce 2012, Van Avermaet řekl: „Příští rok budeme mít velmi silný tým.

Van Avermaet a Marcato se osvobodili od skupiny 21 jezdců za francouzským Arnaudem Gerardem, který zahájil útok 15 km od linie. Dvojice nechala jezdce FDJ Gerarda na základně stoupání Epan se 7 kilometry. Využili dezorganizace mezi svými výzvami, když Van Avermaet nedal Marcatovi žádnou šanci, protože Italové zápasili s křečí nohou ve finálním sprintu.

Vítězství Van Avermaet bylo jeho čtvrtou sezónou. Absolvoval závěrečnou etapu Tour de Wallonie na cestě k vítězství v celkovém hodnocení a vyhrál na 6. místě Tour of Austria na cestě do bodové klasifikace. Jeho předchozí nejlepší umístění na Paris-Tours přišlo v roce 2009, když skončil na 14. místě a pomáhal (a budoucímu) spoluhráči Philippe Gilbertovi vyhrát.

2011 pódium Paris-Tours, zleva: Marcato, Van Avermaet, Klostergaard-Larsen. (James Startt)

Přímý sport BMC, John Lelangue, řekl, že vylíhl plán rozlití závodu v bočním větru těsně po krmné zóně (115 km jít).

„Když jsem prošel krmnou zónou a viděl jsem soigneur se všemi sedmi musety stále v jeho rukou, řekl jsem našemu mechanikovi, že je to dobré znamení, že všichni jdeme na to, “ řekla Lelangue. "Celý náš tým jsme měli v první skupině 50 a od té doby jsme chodili ve všech žetonech a všechny skupiny a Greg byly v dobrém."

"Byl to dobrý způsob, jak dokončit klasickou sezónu."